13 January 2021

9 Minimale leestijd

inside ubisoft

Ubisoft en Lucasfilm Games kondigen nieuwe meeslepende Star Wars-game aan

Ubisoft en Lucasfilm Games slaan de handen ineen voor een nieuwe Star Wars-game. De ontwikkeling van het project wordt geleid door Massive Entertainment, met meer dan genoeg expertise en talent in huis voor een meeslepende ervaring in een open wereld midden in het Star Wars-sterrenstelsel, waarbij gebruik zal worden gemaakt van de geavanceerde technologie die de studio rijk is, waaronder de Snowdrop-engine.

'De uitgebreide Star Wars-wereld is een ongelofelijke bron van inspiratie voor onze teams,' aldus Yves Guillemot, medeoprichter en CEO van Ubisoft. 'Dit is het begin van een langdurige samenwerking met Disney en Lucasfilm Games, en we kunnen niet wachten om samen de ongelofelijke verhalen van Lucasfilm verder uit te breiden met een game waar Star Wars-fans hun vingers bij af zullen likken.'

Ubisoft News sprak David Polfeldt, algemeen directeur van Massive Entertainment, en Julian Gerighty, creatief directeur, over het project, over hun samenwerking met Lucasfilm voor een nieuwe Star Wars-game, en natuurlijk over de game zelf.

Wat een indrukwekkende aankondiging! Hoe voelt het om deel uit te maken van zo'n avontuur?

David Polfeldt: Ik ben ontzettend trots op onze teams dat we het zover geschopt hebben en dat ik kan bevestigen dat we aan een nieuwe Star Wars-game werken! We bevinden ons nu in een geweldige positie waarin we nieuwe avonturen kunnen toevoegen aan een van de meest uitgebreide en fascinerende saga's van de afgelopen generaties.

Wij van Massive staan altijd open voor nieuwe ideeën. Dat is een belangrijk deel van wie we zijn en wat we doen. We worden gedreven door ambitieuze dromen en deinzen niet terug voor uitdagende projecten. Dankzij deze werkwijze hebben we de afgelopen twintig jaar baanbrekende dingen bereikt.

Dat gezegd hebbende, sommige ideeën prikkelen de fantasie meer dan andere. Toen ik nog een klein jochie was, droomde ik ervan om deel uit te maken van de creatieve avonturen waar ik zo'n grote fan van was. En hier zijn we dan, na twintig jaar hard werken. We hebben de grootste talenten in dienst en zijn ervan overtuigd dat we nog veel meer mooie dingen kunnen bereiken. We zijn vereerd dat we de kans hebben gekregen om de ongelofelijke Star Wars-wereld verder uit te breiden. Het voelt echt als de kers op de taart.

[UN] [News] Ubisoft en Lucasfilm Games kondigen nieuwe meeslepende Star Wars-game aan - David Polfeldt, algemeen directeur web David Polfeldt, algemeen directeur

Julian Gerighty: Je hebt dit vast eerder gehoord, maar als je mij als 10-jarig jochie had verteld dat ik later aan een videogame zou werken die zich afspeelde in hetzelfde sciencefiction-sterrenstelsel als mijn lievelingsfilm, dan had dat jochie je nooit geloofd.

A New Hope was de eerste film die ik in de bioscoop zag, de eerste videoband die ik zo vaak keek dat de band versleet, en de eerste actiefiguurtjes die ik spaarde. Ik kende de personages, de planeten, de ruimteschepen en de tijdloze verhalen door en door. Ik weet zeker dat die elementen bij hebben gedragen aan de persoon die ik ben geworden.

Of ik wilde samenwerken met de beste mensen uit het vak om een originele en onvergetelijke Star Wars-ervaring te ontwikkelen? Daar hoefde ik niet eens over na te denken.

Wat kun je ons tot nu toe over de game vertellen?

JG: We staan momenteel aan de wieg van onze nieuwe reis. We moeten nog veel details verder uitwerken. Maar we kunnen je al wel vertellen dat deze game een meeslepend verhaal zal krijgen dat zich afspeelt in een open wereld.

Ik moet de wereld van The Division achter me laten, maar zowel ik als het team van Massive staan te popelen om deze nieuwe ervaring vorm te geven. We kunnen niet wachten om aan een project te werken dat compleet anders is dan wat we gewend zijn, terwijl we de lat voor ons vakgebied een stuk hoger leggen.

Hopelijk kunnen we de fans binnenkort meer nieuws geven en ze alvast een voorproefje geven van de game. Al het officiële nieuws zal worden gedeeld op de officiële websites en Ubisoft News.

In hoeverre zal het een unieke game worden? Wat voor ervaring zal de game toevoegen aan het Star Wars-sterrenstelsel?

JG: Wij van Massive zijn dol op dit sterrenstelsel, en we willen spelers uitnodigingen om op een avontuur te gaan dat ze nog nooit eerder hebben meegemaakt in het Star Wars-sterrenstelsel. Allereerst willen we een unieke game in de saga ontwikkelen die bestaat uit een meeslepend verhaal en een reeks personages waar spelers zich in kunnen herkennen. We willen de bekende elementen van Star Wars gebruiken en daarnaast de verhalen van nieuwe personages gebruiken, elk met zijn of haar eigen beweegredenen en verhaal. We hebben een passie voor Star Wars en delen de visie van Lucasfilm Games over het soort verhaal dat we willen delen met de fans, waardoor dit een spannend deel van het project wordt.

Ten tweede, en dit is een van de redenen waarom wij aan deze game werken, willen we alles uit de huidige technologie halen voor innovatieve gameplay en nieuwe omgevingen. Dankzij onze getalenteerde ontwikkelaars en technisch experts, in combinatie met onze in-house game-engine Snowdrop, kunnen we onze eigen grenzen verleggen in diverse aspecten van de game-ontwikkeling.

[UN] [News] Ubisoft en Lucasfilm Games kondigen nieuwe meeslepende Star Wars-game aan - MSV E3-spreker Julian Gerighty PNG Julian Gerighty, creatief directeur

Dit is een groot project. Hoe zal de studio dit combineren met de andere games die Massive in ontwikkeling heeft?

DP: We hebben al eerder voorbereidingen getroffen in de studio, zodat we al onze projecten evenveel aandacht en liefde kunnen geven. Aangezien al onze teams aan de Snowdrop-engine werken, kunnen alle projecten profiteren van de vooruitgang en successen van de teams. Met zo'n geweldige catalogus van AAA-projecten zijn we voortdurend op zoek naar nieuwe talenten. Zo zijn we momenteel op zoek naar ervaren ontwikkelaars uit de hele wereld die ons kunnen helpen bij onze nieuwe avonturen. Neem een kijkje bij onze vacatures op onze carrièrepagina!

Over talenten gesproken, wil je nog iets delen met mogelijke toekomstige werknemers?

DP: Massive is de thuisbasis van een internationaal en gevarieerd team en we streven naar een vriendelijke en open cultuur waarin we onszelf en elkaar durven uit te dagen om elke dag beter te worden in ons werk. We geloven in hechte teams en we vertrouwen op ons vakmanschap en lef om onze dromen te realiseren. Als studio richten we ons met name op de kunst van het maken van games, en dankzij onze eigen engine, Snowdrop, kunnen we grenzen verleggen en ideeën onafhankelijk en snel verkennen.

Dankzij onze huidige portfolio met grote merken kunnen we nieuwe talenten de unieke kans bieden om deel uit te maken van de leukste en meest legendarische projecten.

Wie is de doelgroep van deze game?

JG: We willen zowel bestaande als nieuwe fans meenemen op een spannend en prachtig avontuur dat hen jarenlang bij zal blijven. We maken gebruik van het beschikbare talent achter Massive om ongelofelijke werelden en een verfijnde gameplay te ontwikkelen, met als beoogd resultaat een onvergetelijke game: vooral voor spelers die uitkijken naar een fantastische reis met een meeslepend verhaal.

Kun je ons iets meer vertellen over de samenwerking met Lucasfilm Games?

JG: Een van de leukste dingen aan dit project is de nauwe samenwerking met Lucasfilm Games. We streven allebei naar de hoogst mogelijke kwaliteit in alle aspecten van de ontwikkeling, en zij delen hun kostbare inzichten met ons zodat we de game kunnen leveren die fans verdienen.

We zitten volledig op dezelfde golflengte en hebben hetzelfde doel voor ogen: een ongelofelijke en baanbrekende Star Wars-ervaring.

Je had het eerder al over de Snowdrop-engine. Hoe zal die engine de ontwikkeling van de game beïnvloeden?

DP: Met Snowdrop kunnen we geavanceerde technologieën ontwikkelen en daardoor grote innovatieve ontdekkingen doen. Dankzij de geweldige rendering kunnen we Star Wars op unieke wijze tot leven brengen, zoals je nog nooit eerder hebt gezien.

Snowdrop is een game-agnostic engine en is ontwikkeld als een vooruitstrevend staaltje techniek, waardoor er steeds meer mogelijk wordt voor onze ontwikkelaars. Het mooie aan onze engine is dat hij de creators de benodigde controle en flexibiliteit geeft zodat ze de best mogelijke games kunnen maken voor onze spelers. Snowdrop is zeer veelzijdig en maakt talloze verschillende soorten games mogelijk voor onze spelers. Met de lancering van de nieuwe generatie consoles verkennen de ontwikkelaars van Snowdrop alle beschikbare opties zodat we de nieuwe hardware volop kunnen gebruiken en toepassen.

Er worden momenteel twee grote franchises (Star Wars, Avatar) ontwikkeld door Massive Entertainment. Waarom is Ubisoft de beste partner voor het ontwikkelen van games die zijn gebaseerd op belangrijke merken?

DP: We zijn altijd al geïnteresseerd geweest in de samenwerking met andere creatieve geesten zodat we spelers een gedenkwaardige belevenis kunnen bieden in ongelofelijke werelden. Dit zie je ook terug in onze geweldige samenwerking met Lightstorm, Lucasfilm en Disney. Samen richten we ons op projecten die de grenzen van open werelden verleggen waarin spelers worden ondergedompeld in nieuwe verhalen, wat goed aansluit bij de saga's van Avatar en Star Wars.

We hebben al eerder originele merken en werelden tot leven gebracht en we hebben een van de meest uitgebreide portfolio's in het vakgebied. Daarom heeft Ubisoft zowel de ervaring als de unieke creativiteit in huis voor de beste resultaten. Het is de ideale plek en de ideale partner voor elk soort project.

Ga voor meer informatie en toekomstige updates over de nieuwe Star Wars-game van Ubisoft naar Ubisoft News.