21 October 2020

9 Minimale leestijd

inside ubisoftcorporate updates

Ubisoft Connect – De nieuwe generatie Ubisoft-services

Een nieuwe generatie apparaten om op te gamen betekent nieuwe manieren om te spelen en Ubisoft is er klaar voor om de ervaring van spelers naar een nieuw niveau te brengen met Ubisoft Connect. Ubisoft Connect, een evolutie en uitbreiding van de Uplay- en Ubisoft Club-services die vandaag werd onthuld, is de nieuwe Ubisoft-gamehub waarmee een groot aantal cross-platform functies worden geïntroduceerd, zoals volledige cross-platform voortgang op langverwachte games als Assassin’s Creed Valhalla, Immortals Fenyx Rising en Riders Republic, nieuwe sociale events en uitdagingen voor zowel pc, consoles als streamingapparaten en nog veel meer. We hebben het met Stephanie Perotti (vicepresident van Online Services) en Charles Huteau (Creative Director van Ubisoft Connect) gehad over de nieuwe functies, de reden voor de verandering en wat spelers kunnen verwachten van de nieuwe cross-platform hun voor spelersdiensten.

Wat is Ubisoft Connect?

Charles Huteau: Het is een nieuwe combinatie van Uplay, onze huidige pc-client, en het Ubisoft Club-beloningssysteem. We willen een consistentere ervaring bieden op meerdere platforms, dus we hebben dit nieuwe ecosysteem ontworpen om onze spelers samen te brengen op meerdere schermen en apparaten.

Stephanie Perotti: We bouwen ook voort op wat we hebben geleerd bij het maken van Ubisoft Club en Uplay. Ze worden niet alleen samengevoegd, maar die diensten worden ook verder uitgebreid. De evolutie is dat het een uniforme cross-platform ervaring voor spelers zal zijn voor al onze games op alle platformen, inclusief de bestaande ervaringen voor pc, mobiel en het web.

Wat zijn de belangrijkste voordelen van dit nieuwe systeem voor spelers?

CH: De nieuwe overlay is een heel groot voordeel. Dat die op alle platformen hetzelfde is, is een belangrijk aspect van de ervaring. Spelers krijgen daardoor snel toegang tot wat ze nodig hebben wat het gamen ondersteunt. We introduceren ook een aantal nieuwe functies, waaronder ons Smart Intel-systeem, dat mensen misschien al kennen doordat ze onze AI-game-assistent SAM in onze mobiele app hebben gebruikt. Het geeft gepersonaliseerde tips, statistieken en video's om spelers te helpen bij een moeilijke uitdaging of missie, en het is compleet gebaseerd op je persoonlijke gameplaystatistieken en speelstijl, dus echt nuttig. We hebben het de afgelopen twee jaar via de mobiele app getest en we hebben er goede feedback op gekregen, dus we zijn blij dat we het mogen introduceren in het hele Ubisoft Connect-systeem en aan al onze spelers. Er is ook een nieuwe activiteitsfeed waar mensen kunnen zien wat zij en hun vrienden recent hebben bereikt. Ook die feed is volledig cross-platform, dus de gegevens zijn zichtbaar, ongeacht welk platform je gebruikt. Daardoor is het mogelijk dat mensen in contact blijven met hun Ubisoft-vrienden op andere platforms en andere games, wat ze kan helpen in deze overgangsperiode waarin vrienden mogelijk andere hardware gebruiken. Het idee is dat de overlay een basis is voor toekomstige functies. Die overlay is slechts het begin en biedt een basis voor nieuwe en geweldige functies die we kunnen toevoegen om onze spelers te ondersteunen en hun ervaring te blijven verbeteren en perfectioneren.

[UN] [News] Ubisoft Connect – The Next Generation of Ubisoft Services - UbiConnect Header

Wat zijn de belangrijkste dingen die jullie hebben geleerd van Uplay's release die zijn geïntegreerd in Ubisoft Connect?

SP: Door de jaren heen hebben we verschillende functies getest en geïmplementeerd, soms alleen maar op één platform. Het belonings- en loyaliteitsprogramma van Ubisoft Club heeft altijd centraal gestaan in het systeem, en we hebben de afgelopen 10 jaar al onze spelers beloond met exclusieve content. De grote verandering in die ervaring is gebaseerd op wat we hebben geleerd van die beloningen, maar ook op hoe onze games zich in die periode hebben ontwikkeld. Wat we nu maken is anders dan wat we 10 jaar geleden maakten. Spelers verwachten grotere en uitgebreidere ervaringen en willen meer variatie in de activiteiten en uitdagingen die ze krijgen. We hebben het loyaliteitssysteem volledig vernieuwd om te voldoen aan de verwachtingen van spelers en het soort games dat we tegenwoordig maken.

CH: Een van de belangrijkste veranderingen aan de ervaring is een nieuwe in-game overlay die er op alle platforms hetzelfde uitziet. In Uplay bestaat er al een aantal jaar een in-game overlay en we hebben gemerkt dat dat de beste manier is voor spelers om de interactie aan te gaan met content. De content is in de game te zien, toegankelijk met één klik op het moment dat je het nodig hebt. Ze hoeven de game niet af te sluiten en uit de belevenis te stappen én ze hebben snel toegang tot de belangrijkste elementen die ze meteen willen zien. De nieuwe in-game overlay is een grote verandering in de manier waarop mensen de informatie en diensten kunnen bekijken die ze willen zien, waardoor het dichter bij de game-ervaring blijft. Het beloningssysteem is volgens mij een ander voorbeeld waarbij we het systeem al vrij vroeg hebben geïmplementeerd. Dat heeft z'n vruchten afgeworpen, want het belonen van spelers en ze meer van hun games laten profiteren is voor beide kanten succesvol geweest. Onze games en spelers hebben zich in de loop der jaren ontwikkeld en wij passen ons daarop aan. We hebben de manier waarop spelers stijgen in niveau voor Ubisoft volledig veranderd. Spelers kunnen nog steeds uitdagingen voltooien in alle Ubisoft-games, maar nu introduceren we elke week tijdelijke uitdagingen om spelers nog meer beloningen kunnen verdienen als ze spelen. We hebben ook de manier waarop we omgaan met exclusieve beloningen veranderd. Voorheen creëerden we beloningen en uitdagingen voor de release van de game, maar nu willen we ervoor zorgen dat we met de game meegaan en dat we in de loop der tijd meerdere pakketten met beloningen kunnen droppen die relevant zijn voor de community en voor hoe de game zich heeft ontwikkeld.

Waarom worden deze veranderingen geïmplementeerd, en waarom nu?

CH: We ontwikkelen nu al zo'n 10 jaar online services bij Ubisoft en we vonden dat dit het juiste moment was om iets nieuws te ontwikkelen voor onze spelers, iets dat beter is aangepast aan de manier waarop mensen tegenwoordig gamen. De komst van de nieuwe generatie consoles en hardware was ook een belangrijk aspect bij deze beslissing, en het bood de mogelijkheid om de transformatie aan te pakken. Het verandert namelijk de manier waarop mensen gamen en het zorgt ervoor dat ze met dezelfde content verder kunnen gaan op meerdere platformen. Bovendien helpt het om mensen te laten kennismaken met de nieuwste generatie apparaten, van de nieuwe consoles tot streamen en cloudplatforms, dankzij iets dat beter is aangepast aan die ervaring. Toen Uplay meer dan tien jaar geleden uitkwam, waren we een van de eersten die dit soort diensten aanboden, en het was voor ons, maar ook voor de spelers, nogal onbekend terrein. We weten dat niet alles perfect was, maar we hebben sindsdien veel geleerd en hebben altijd de feedback van de community meegenomen. Zo kunnen we met Ubisoft Connect iets bieden dat krachtiger en beter aangepast is. Het was vallen en opstaan, we hebben geleerd om te luisteren naar en ons aan te passen aan de feedback van onze spelers en Uplay is compleet anders dan waar we al die jaren geleden mee begonnen zijn. Nu kunnen we dat allemaal meenemen en opnieuw beginnen in een geheel nieuw ecosysteem dat beschikbaar is voor meer spelers, met als bijkomende voordeel een sterke community en een jarenlange samenwerking.

SP: We weten dat toen Uplay 10 jaar geleden voor het eerst werd uitgebracht, het niet door iedereen goed werd ontvangen, en we hebben zeker fouten gemaakt. We zijn op de verkeerde manier begonnen met de pc-community, maar we hebben er hard aan gewerkt om dat goed te maken en we kunnen trots zijn op wat het Uplay-team de afgelopen jaren heeft bereikt bij het verbeteren van het gevoel en de waardering van de community, die sinds de begindagen sterk zijn toegenomen. We krijgen niet meer zulke heftige feedback als toen, omdat we tijd en moeite hebben gestoken in het verbeteren van Uplay en onze pc-games. Nu hebben we een veel betere band met onze pc-community en we hebben ook speciale content en events, alleen voor hen. We willen ook die spelers blijven voorzien. Alleen omdat de ervaring meer uniform is, betekent niet dat we ons niet meer aanpassen om te verbeteren. We willen nog steeds dat pc-spelers krijgen wat ze nodig hebben en we willen de pc-ervaring blijven ontwikkelen. We zitten nu ook in een overgangsperiode vanwege de nieuwe generatie consoles en dankzij Ubisoft Connect hebben onze spelers toegang tot cross-platform voortgang voor Assassin’s Creed Valhalla, Immortals Fenyx Rising en Riders Republic, en we zijn van plan om cross-play en cross-platform voortgang standaard te ondersteunen in zoveel mogelijk toekomstige games. Het is belangrijk voor spelers dat ze kunnen wisselen van platform, maar ook dat ze vrienden kunnen vinden en de interactie met ze kunnen aangaan, ongeacht het platform.

Wat betekent dit voor de toekomst van Ubisoft-services?

SP: We hebben het over de ervaring gehad, maar er is natuurlijk ook nieuwe onderliggende technologie. Het eerste interessante ding is dat alles in Ubisoft Connect cloudbased is, wat betekent dat we elke game op elk platform kunnen updaten op onafhankelijke manier van de game zelf. Daardoor is het heel flexibel, waardoor we snel kunnen updaten, functies kunnen toevoegen zonder dat er een gameteam aan te pas moet komen om iets te implementeren of een game-update te forceren. We kunnen daardoor op een nieuwe en efficiëntere manier zien welke nieuwe en opkomende systemen interessant kunnen zijn voor spelers. Het tweede is dat het niet alleen een uniforme ervaring is, maar dat het volledig cross-platform is en zaken zoals cross-play en cross-platform voortgang zijn iets wat spelers nu verwachten. We hebben ook het idee dat er nog veel mogelijkheden zijn om de manier te verbeteren waarop de community op verschillende platforms kan communiceren. Er zal in de toekomst ook veel aandacht zijn voor nieuwe sociale functies en functies voor de community.

CH: Het is een evolutie voor de services, voor het bedrijf en voor onze games. We ontwikkelen dit uniforme ecosysteem om onze teams te ondersteunen bij het maken van de best mogelijke game-ervaring, en dat geldt ook voor onze spelers. We willen dat iedereen dezelfde ervaring heeft op alle platforms, dezelfde toegang tot onze service. We hebben hard gewerkt om beter te begrijpen wat mensen binnen handbereik willen hebben, wat hun prioriteiten zijn tijdens het gamen. Het is een combinatie van die twee werelden, de spelers en de ontwikkelteams van games, in één interface. Het is ontzettend spannend en we blijven leren en ontwikkelen op basis van dezelfde principes.

Houd Ubisoft News hub in de gaten voor meer nieuws over Ubisoft Connect en alles wat met Ubisoft te maken heeft.